milimio24


-
دستگاه ویبراتور بتنبتن ریزی اساسا کاری است که برای استحکام بخشی در ساخت و سازهای عمرانی به کار می رود، یکی از مراحلی که به هنگام بتن ریزی باید رعایت شود و جزء الزامات می باشد، هواگیری و خارج کردن خلاء از بین بتن های ریخته شده می باشد. قطعا اگر خلاء و یا هوا در میان لایه های روی هم ریخته بتن قرار داداه باشد سبب تضعیف بتن شده که به اصلاح به آن بتن کرمو می گوید که تراکم خوبی نداشته و به مرور شکست می خورد.از این رو دستگاه ویبراتور بتن روی کارآمد تا این مشکل را به آسانی و با زدن ضربه به بتن آنرا به خوبی متراکم کرده و هوای درون آن را تخلیه کند تا بتوانیم بتن ریزی بسیار محکمی در سدسازی، ساخت مترو، تونل های مختلف و پل های هوایی داشته باشیم.ویبراتور بتن انواع مختلفی دارد که تولید شده و به بازارهای مختلف جهت امور ساختمانی و راهسازی عرضه شده اند، از انواع این دستگاه ها می توان به ویبره بتن بنزینی، ویبراتور برقی، ویبراتور دیزلی اشاره نمود که در واقع برای ایجاد نیرو محرکه موتور متفاوت هستند و هر کدام به طریقه های مختلف نیرو محرکه موتور را جهت ایجاد لرزش تأمین می کنند.ویبره بتن بنزینییکی از انواع معروف و پرمصرف دستگاه های ویبراتور بتن نوع بنزینی این محصول است که کارایی بسیاری در زمبنه های عمرانی و ساخت و ساز دارد. ویبره بتن بنزینی همانطور برایش این نام را برگزیده اند اساسا موتورش با سوخت بنزین کار می کند. اگر بخواهیم بدنه این دستگاه را توضیح دهیم باید بگوییم که موتور روی شاسی سوار شده است. اغلب دستگاه های ویبراتور بنزینی از دو شاسی ثابت و گردون تشکیل شده اند که همانطور از نامش پیداست پایه این ویبره بتن بنزینی می تواند روی شاسی قابل حرکت و یا ساکن و ثابت باشد. روی موتور قطعه ای به نام کوپلینگ تعبیه شده است که در واقع محل اتصال شیلنگ به ویبره بنزینی است. موتوری که در این دستگاه دستگاه ویبراتور بنزینی استفاده می شود، می تواند ویبره موتور روبین چین، ویبره موتور روبین تیلند و همچنین ویبره موتور روبین ژاپن باشد.با اتصال شیلنگ به ویبراتور و نفوذ آن به درون بتن، موتور حرکات لرزشی را به شیلنگ داده و از این طریق توسط ضرباتی که به قالب بتن وارد می شود هوای داخل آن تخلیه می شود.مزایای استفاده از ویبره بتن بنزینیاز جمله مزایای استفاده از این نوع ویبراتور بتن، صدای کمتر بوده که به هنگام استفاده نمی تواند برای کاربر آن آزار دهنده باشد و این امر می تواند امتیاز مثبتی برای این نوع دستگاه باشد.
صرف هزینه های کمتر در نگهداری دستگاه ویبره بتن بنزینی نسبت به ویبره بتن دیزلی نیز یکی دیگر از مهم ترین محاسن این دستگاه ویبراتور بتن می باشد که برای بسیاری از کاربران مهم و حائز اهمیت می باشد.
کمینه دور خروجی ویبره بتن بنزینی ۳۰۰۰ دور در دقیقه و بیشینه دور خروجی آن ۳۵۰۰ دور در دقیقه می باشد که می توان با این مقدار خروجی از شیلنگ های مکانیکی استفاده کرد.
قدرت موتور این دستگاه ویبراتور بیشتر از ۵٫۵ اسب بخار باید باشد و حداقل میزان قدرتی که می توان برای این دستگاه در نظر گرفته شود ۵ اسب بخار است.
بر روی این دستگاه ویبراتور بتن می توان انواع شیلنگ های ویبره را در اندازه های مختلف نصب و استفاده نمود.
یکی دیگر از مزایای کارآمد ویبره بتن بنزینی قابلیت استفاده آن در انواع بتن ریزی ها در سطوح و اعماق مختلف می باشد که با بهترین کیفیت کار تخلیه هوا و حباب از بتن را انجام می دهد.
قیمت خرید این نوع ویبره بتن بنزینی بسیار مناسب بوده و می توان به آسانی آنرا تهیه نمود.
قالب های فلزی بتن , داربست های مدولار